اشتراک گذاری

سیستم عامل پرینتر

سیستم عامل جزو ضروری ترین نرم افزار سیستمی ای ست که مدیریت منابع رایانه ای را به عهده دارد و بستری را فراهم می‌سازد که نرم‌افزار کاربردی اجرا شده و از خدمات آن استفاده کنند. پرینترها و ماشین های اداری نیز به چنین سیستمی مجهز شده اند. در این بخش قصد داریم کمی در خصوص سیستم عامل پرینتر و نرم افزار به اجرا در آمده در آن صحبت کنیم و به شرح وظایف و ساختار آن ها بپردازیم. سیستم عامل به عنوان یک برنامه برای اولین بار و به محض تمام شدن پروسه ی ساخت، توسط کمپانی سازنده ، بر روی پرینتر نصب میشود.

سیستم عامل همه ی وظایف سخت افزارهای قرار گرفته در پرینتر را دریافت میکند. شرکت های تولید کننده ی پرینتر، از این نوع آپدیت به نفع خودشان بهره مند میشوند. یکی از مزایای این آپدیت به کارتریج های غیراورجینالی مربوط میشود که به خوبی نمونه ی اصلی کار میکنند. این امر باعث میشود، میلیون ها دلار از درامد شرکت را به خود برگردانند. میتوان گفت: اصلی ترین هدف تشکیل سیستم عامل پرینتر ، مقابله با روی کار آمدن کارتریج های غیر اصلی رایج در بازار است.

سیستم عامل پرینتر

چرا باید سیستم عامل پرینتر را آپدیت کنیم؟

آپدیت نرم افزار کمی با سیستم عامل متفاوت است. این اقدام بعد از خرید و نصب پرینتر توسط کاربر انجام میشود. این آپدیت به گونه ای خواهد بود که کاربر در بسیاری از مواقع، حتی متوجه آن نیز نمیشود. آپدیت سیستم عامل پرینتر مناسب ترین راهکاریست که توسط شرکت‌های سازنده ی پرینتر مورد استفاده قرار میگیرد تا به وسیله ی آن روند استفاده از کارتریج‌ های غیر اورجینال را  حذف کند و کاربرها و خرده‌ فروش‌های کارتریج‌ های بدلی را از بازار کنار بزند.

ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که چطور میتوان از آپدیت سیستم عامل پرینتر جلوگیری کرد؟ شما میتوانید، برای محافظت از پرینترتان در برابر آپدیت خود به خودی ، آن را خاموش کنید. میتوان گفت، آپدیت پرینتر هیچ امتیازی را در اختیار کاربر قرار نمیدهد. این امر تنها شانس روبرو شدن با وقفه در عملکرد پرینتر را را به همراه خواهد داشت. البته در مورد آپدیت سیستم‌عامل تقریبا کاری از دارنده ی دستگاه بر نمی آید، چرا که سیستم‌عامل موقع ساخت پرینتر روی آن نصب می شود.

آپدیت نرم افزار و سیستم عامل پرینتر چه سرنوشتی خواهد داشت ؟

شاید برایتان جالب باشد که چندی پیش، پرونده ی حقوقی شرکت HP به خاطر آخرین آپدیت بزرگ نرم‌افزاری که در مقابله با استفاده از کارتریج‌های غیر اورجینال نصیبش شد، شکست بدی خورد. پس از آن سایر شرکت‌های سازنده ی پرینتر خسارات زیادی را پرداخت کردند. این امر سبب شد، تا مدتی از آپدیت نرم‌افزاری برای مقابله با کارتریج‌های بدلی صحبتی به میان نباشد. کاری که این کمپانی در مقابل چنین شکستی انجام داد، عرضه ی مدل و نسخه های جدید پرینتر اچ پی به همراه  فیرمویر آپدیت شده بود.

تولید این پرینترها، توانست به میزان قابل توجهی از رشد و فراوانی کارتریج های غیر اورجینال جلوگیری به عمل آورد. لازم به توضیح است که میکروچیپ ‌های جدید برای مقابله با این آپدیت هم اکنون در بازار موجود است. بنابراین بار دیگر این کمپانی نتوانسته برای مدت طولانی جلوی عرضه کارتریج‌های غیر اورجینال را بگیرد. در این میان کمپانی های ساخت انواع پرینتر و ماشین های اداری هوشمندانه تر عمل میکنند و همچنان در صدد ایجاد راهکارهایی در خصوص جلوگیری از رشد کارتریج های غیر اصلی خواهند بود.

نمایندگی تعمیر پرینتر کانن

پرینترها ممکن است در طول استفاده به دلایل مختلفی با مشکلات و اختلالات سخت افزاری، نرم افزاری و مکانیکی روبرو شوند. این مشکلات ممکن است دردسرهای فراوانی را برای کاربران به دنبال داشته باشند. نمایندگی تعمیر پرینتر کانن ، با هدف جبران این دردسرها و جلوگیری از آن ها، از سال ها قبل در کشورمان به فعالیت میپردازد. واحد پشتیبانی این مجموعه، با تکیه بر تخصص، مهارت و امکانات ویژه ای که اختیار گرفته، قادر است تا تخصصی ترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن و با مناسب ترین شرایط در اختیار کاربران و مشتریان گرامی قرار دهد. این مجموعه ی بزرگ برای سرویس ها و خدمات عیب یابی و تعمیر خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز در نظر گرفته است.

Rate this post