اشتراک گذاری

دوربین کانن بخریم یا نیکون؟ بهترین دوربین کدام است کانن یا نیکون؟

گیر کردن بین دو راهی خیلی سخت و دشوار است به ویژه زمانی که تصمیم دارید محصولی را خریداری کنید اما در انتخاب بین دو برند مطرح گیر می‌کنید. این داستان برای خیلی از کاربرانی که تصمیم دارند دوربین بخرند پیش می‌آید چرا که در حال حاضر مطرح‌ترین و بهترین برندهای تولید کننده دوربین عکاسی و فیلمبرداری، برندهای کانن و نیکون هستند. از آن جایی که هر یک از دوربین‌های کانن و نیکون فوق‌العاده هستند کاربران بین انتخاب دوربین کانن یا نیکون گیر می‌کنند و این پرسش دائم در ذهنشان تکرار می‌شود که دوربین کانن بخریم یا نیکون؟

اگر می‌توانستیم در یک کلمه به این پرسش پاسخ دهیم خیلی خوب بود اما از آن جایی که هر یک از این دوربین‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند باید هر یک از دوربین‌های کانن و نیکون را بررسی کنیم تا بتوانیم به این پرسش پاسخ دهیم. پس ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با بررسی هر یک از این دوربین‌ها و مقایسه آن‌ها با یکدیگر به این نتیجه برسید که هر کدام از دوربین‌های کانن و نیکون از چه نظر نسبت به یکدیگر برتری دارند.

دوربین کانن بخریم یا نیکون؟
مقایسه دوربین کانن و نیکون

راهنمای خرید دوربین کانن ؛ نکات حائز اهمیت هنگام خرید دوربین کانن

همانطور که مشاهده کردید در مقایسه بین دوربین کانن و دوربین نیکون که در این مطلب به آن پرداختیم تفاوت آنچنان زیادی بین این دو دوربین وجود نداشت و در اکثر موارد عملکرد و کارایی آن‌ها با یکدیگر برابر بود. بنابراین در پاسخ به این سوال که دوربین کانن بخریم یا نیکون؟ باید بگوییم که هر کدام از این دوربین‌ها ویژگی‌های و آپشن‌های مختص خود را دارند و در جزئیات مانند طراحی و قرارگیری دکمه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

از این‌رو فرقی نمی‌کند که کدام یک از این دوربین‌ها را برای خرید انتخاب می‌کنید منتهی باید به سلیقه و راحتی خود در به دست گرفتن هر یک از این دوربین‌ها توجه کنید و بر این اساس دوربین مورد نیاز خود را خریداری کنید. در صورتی که تمایل دارید یک دوربین کانن خریداری کنید بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب دوربین عکاسی رزولوشن آن است. نمی‌توان رزولوشن دوربین را در کیفیت عکسی که گرفته می‌شود انکار کرد منتهی رزولوشن دوربین در مقابل سایر عواملی که در ایزوهای بالا برای کاهش نویز مورد استفاده قرار می‌گیرند چندان اهمیتی ندارد. بنابراین رزولوشن بالا تنها عامل تعیین کننده کیفیت عکس نیست بنابراین حتماً نباید دوربین خیلی گران قیمت با رزولوشن بسیار بالا خریداری کنید.

4/5 (1 امتیاز)