اشتراک گذاری

تنظیمات دوربین کانن

تنظیمات دوربین کانن، تاثیر بسیاری بر عملکرد این دستگاه و کیفیت عکس های آن دارد. اما تنظیم کردن دوربین در میان گزینه های متعددی که در بخش های مختلف ارائه شده است، نیاز به مهارت خاص و ویژه ای دارد. بسیاری از عکاس های حرفه ای بر این باورند که فرمول مشخص و ثابتی برای تنظیم کردن دوربین وجود ندارد. 

با این حال می توان مواردی را به عنوان بهترین تنظیمات دوربین کانن انجام داد که به بهبود کار با مدل های مختلف این دستگاه کمک می کنند. در ادامه ضمن بررسی این موارد، به شما آموزش می دهیم که هریک از بخش های دوربین عکاسی خود را چگونه تنظیم کنید. اگر در این زمینه سوالی داشتید، می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر از تیم تعمیر دوربین در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

بهترین تنظیمات دوربین کانن چیست؟

بهترین تنظیمات دوربین عکاسی، همان تنظیماتی است که به آن نیاز دارید! یعنی شما بسته به نوع و سبک عکاسی تان و سوژه ای که مد نظر دارید، به تنظیمات خاصی هم نیاز دارید. با این حال برخی از تنظیمات، تقریبا در بیشتر سبک ها کاربرد دارند و می توانید از آنها در بیشتر مدل های دوربین، برای عکاسی بهتر استفاده کنید. در زیر، بخشی از بهترین گزینه ها برای تنظیمات دوربین کانن را به شما آموزش می دهیم:

تنظیمات نمای زنده live view در دوربین کانن

یکی از گزینه های جالب در تنظیمات دوربین کنون، مربوط به نمای زنده یا live view است. این قابلیت به شما امکان می دهد که در حین ثبت تصویر، آن را در نمایشگر دوربین ببینید. درواقع با فعال کردن این وضعیت، وقتی دکمه شاتر را فشار می دهید، تنها شاتر حرکت می کند؛ یعنی آینه حرکتی به سمت بالا یا پایین ندارد.

پیشنهاد کانن سرویس: رفع مشکل زرد شدن عکس

حالت ایزوی خودکار و دستی یکی از مهم ترین تنظیمات دوربین کانن

 یکی دیگر از تنظیمات دوربین canon، تنظیم ایزو است که اهمیت بسیار زیادی هم دارد. بسیاری از عکاس ها ترجیح می دهند که از حالت ایزوی خودکار استفاده کنند. اما ایزوی دستی هم مزایایی دارد که مهم ترین آن، کنترل نور توسط خود کاربر است. با استفاده از ایزوی دستی و  تنظیم شاتر و دیافراگم، عکس هایی با کیفیت و وضوح مورد نظر خودتان را ثبت خواهید کرد.

غیر فعال کردن حالت ‌های نواحی فوکوس خودکار

وقتی در حال انجام دادن تنظیمات دوربین کانن هستید، بد نیست که در تنظیمات فوکوس دوربین، فوکوس خودکار را نیز غیر فعال کرده و این کار را هم به صورت دستی انجام دهید. درواقع شما باید هر ناحیه از حالات فوکوس خودکار را غیر فعال کنید. چرا که در حالت های فوکوس خودکار، معمولا نقطه ای که شما مد نظر دارید فوکوس نشده و دوربین به صورت خودکار، نقاط فوکوس را انتخاب و اعمال می کند.

تنظیمات صدای دوربین

بهتر است صدای دوربین را غیر فعال کنید تا عکاسی راحت تری داشته باشید. مثلا اگر در حال عکاسی از حیات وحش هستید، ممکن است حتی یک صدای بسیار پایین هم آرامش حیوانات را به هم بریزد. بنابراین با قطع کردن صدای دوربین، شرایط راحت تری را برای خود و سوژه فراهم می کنید.

تنظیمات وایت بالانس

در ادامه معرفی تنظیمات دوربین کانن، به بخش مهمی تحت عنوان وایت بالانس می رسیم.تراز سفیدی یا وایت بالانس در دوربین، قابلیتی است که بسیاری آن را نمی شناسند، اما توانایی ایجاد تغییراتی باورنکردنی را در تصاویر دارد. به ویژه اگر با فرمت فایل jpeg عکاسی می کنید، انتخاب وایت بالانس درست، اهمیت بسیار زیادی دارد.

3.3/5 (7 امتیاز)