اشتراک گذاری

شبکه کردن دستگاه کپی

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که قصد شبکه کردن دستگاه کپی موجود در محل کار، اداره، سازمان، شرکت و … خود را دارید، می‌توانید با دنبال کردن مقاله پیش‌رو شیوه انجام این کار بیاموزید. در این مقاله برآنیم تا امکانات مورد نیاز جهت شبکه کردن دستگاه فتوکپی و شیوه انجام این کار را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. اشتراک گذاری دستگاه کپی میان چند سیستم عامل، کار چندان پیچیده‌ای نیست و با اندک تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری قابل انجام است. در بخش‌های آتی شیوه شبکه کردن دستگاه کپی به طور کامل شرح داده می‌شود. در صورت استفاده از مطالب این مقاله و مواجهه با اشکال در پیاده‌سازی مراحل درج شده، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات کپی کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. اطمینان داشته باشید که کارشناسان ما در مرکز تعمیرات کانن ، با صبر و شکیبایی پاسخگو و راهنمای شما خواهند بود.

پیش‌نیاز شبکه کردن دستگاه کپی

پیش از بکارگیری و پیاده‌سازی مراحل درج شده در بخش زیر، توجه نمایید که سیستم عامل نصب شده بر روی دستگاه شما، می‌بایست ویندوز 7 و یا بالاتر باشد. در سیستم عامل های دیگر، نظیر ویندوز XP و ویستا، باید به بخش Printer & Faxes در Control Panel رفته و روی دستگاه کپی مورد نظر کلیک راست کنید. پس از این کار Printer properties را زده و بعد Share this printer را انتخاب کنید. شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت استفاده از مطالب این مقاله و مواجهه با اشکال در پیاده‌سازی مراحل درج شده، با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات کپی کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. اطمینان داشته باشید که کارشناسان ما در مرکز تعمیرات کانن، با صبر و شکیبایی پاسخگو و راهنمای شما خواهند بود.

شبکه کردن دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن

دستگاه‌های کپی نیز پس از طی دوره‌ی عمر مفید خود، همانند هر دستگاه دیگری، ممکن است به سبب استهلاک قطعات و یا اشتباه کاربران در حین استفاده و کار با دستگاه، نیازمند تعمیر و سرویس گردند. در این میان، نکته حائز اهمیت، تعمیر دستگاه کپی توسط افرادی است که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را داشته باشند. بنابراین اگر شما نیز در حال حاضر جزو آن‌دسته از افرادی هستید که دستگاه آن‌ها دچار نقص شده و برای تعمیر دستگاه کپی خود به دنبال مکانی قابل اطمینان می‌باشید، به شما توصیه می‌شود تعمیر این دستگاه را به افرادِ متخصص و نمایندگی‌های مجاز بسپارید. نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن يكي از نمایندگی‌های مجاز موجود در کشور در زمینه‌ی تعمیر دستگاه‌های کپی است که بر اساس استاندادهای روز جهانی به ارائه سرویس‌ها و خدمات متنوع می‌پردازد. کارشناسان فنی و مهندسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن با بهره‌مندی از مهارت، تجربه، دانش و خلاقيت توانسته‌اند تا در زمینه فعالیتی خود، به سطح مطلوبی از ارائه خدمات بپردازند.

تماس با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن »

آموزش شبکه کردن دستگاه کپی

شما کاربران گرامی می‌توانید با دنبال کردن مراحل درج شده در بخش زیر جهت شبکه کردن دستگاه کپی اقدام نمایید. مراحل اتصال کپی به شبکه در ویندوز 7، 8 و 10 عبارتند از:

  1. بررسی قابلیت شبکه شدن دستگاه کپی: پیش از هر کاری، قابلیت شبکه شدن دستگاه کپی خود و چگونگی انجام این کار بررسی کنید. شما باید بدانید که دستگاه کپی تان مستقیماً به شبکه خانگی یا اداری متصل می شود و یا قابلیت اتصال به شبکه را ندارد و باید از طریق کامپیوتر آن را به شبکه متصل نمایید.
  2. بررسی شبکه و ملزومات آن: در دومین مرحله از شبکه کردن دستگاه کپی، لازم است که شبکه و ملزومات آنرا بررسی کنید. دستگاه هایی که قابلیت اتصال بی واسطه و مستقیم به شبکه را دارند، معمولاً به راحتی با ویندوز و مک ارتباط برقرار کرده و به شبکه متصل می شوند. این در حالی است که دستگاه کپی که از طریق کامپیوتر به شبکه وصل می‌شود، نیاز به تنظیمات ویژه ای دارد.
  3. اشتراک گذاری دستگاه کپی: برای این کار کافی است دستگاه را با استفاده از یک کابل USB به یک کامپیوتر وصل کنید. در نسخه های 8 و 10 ویندوز، راه اندازی دستگاه بدون نیاز به CD درایور و به راحتی انجام می شود. اما در سیستم‌های قدیمی‌تر، نیاز به CD یا فایل دانلود شده درایور است که در دفترچه راهنمای دستگاه کپی می توانید جزئیات آن را مطالعه نمایید.
  4. بررسی تنظیمات: در مرحله‌ی نهایی شبکه کردن دستگاه کپی، باید از درستی تنظیمات HomeGroup ویندوز مطمئن گردید. برای این کار، به Control Panel ویندوز رفته و با پیدا کردن قسمت Network and Sharing Center، روی HomeGroup کلیک کنید. گزینه Create a homegroup را انتخاب و اطمینان حاصل کنید که تنظیم Printers & Devices روی Shared باشد. پسورد ارائه شده را یادداشت نمایید. سپس برای شبکه کردن دستگاه کپی، توسط کامپیوتر یا لپ تاپ دیگر که در همان شبکه است، به Control Panel ویندوز بروید. حالا به قسمت Network and Sharing Center رفته و روی HomeGroup کلیک کنید و روی دکمه Join Now همان HomeGroup ساخته شده، کلیک کنید. حالا می‌توانید به راحتی کپی مورد نظر خود را انجام دهید.
Rate this post