اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن، یکی از الزاماتی است که هر چند وقت یکبار باید برای جلوگیری از خرابی هد انجام داد. در صورتی که شیارهای روی هد مسدود شود، چاپ به درستی صورت نمی گیرد و احتمال خرابی هد دستگاه افزایش می یابد. معمولاً درصورتی که مدت زمان زیادی از پرینتر استفاده نشود، جوهرهای موجود در هد خشک شده و مسیر عبور رنگ ها مسدود می شود. در این شرایط باید نسبت به پاکسازی مسیر جوهر اقدام کرد. در برخی از مواقع، شدت گرفتگی به قدری زیاد است که امکان پاک کردن هد میسر نیست و باید به فکر یک هد دیگر برای دستگاه بود.

بنابراین در وهله اول باید بدانید پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. تمیز کردن هر چند وقت یکبار توسط خود دستگاه و پرینت گرفتن حداقل هفته ای یکبار می تواند سلامتی هد را تضمین کند. با این وجود درصورت گرفتگی هد، می توانید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرد و از راهنمایی کارشناسان این مجموعه در خصوص تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن برخوردار شوید. باتوجه به حساس بودن هد و گران قیمت بودن آن بهتر است شخصاً اقدام به تمیز کردن آن نکنید؛ چراکه ممکن است با یک اشتباه، سلامت آن را به خطر بیاندازید و هزینه بیشتری بر شما تحمیل شود. با این وجود در ادامه مطلب، آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن را برای شما آماده کرده ایم تا با نحوه این کار آشنا شوید.

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن

تمیز کردن هد جداشونده پرینتر جوهر افشان کانن

هد در برخی از پرینترهای کانن به راحتی جدا شده و می توان آن را تمیز کرد. برای این کار ابتدا پرینتر را روشن کرده و درب آن را باز کنید. پس از آنکه هد در منطقه قابل دسترس شما قرار گرفت، دستگاه را از برق بکشید. یکی یکی کاتریج ها را خارج کرده و روی سطح هموار بگذارید. مرحله بعد در تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن ، کشیدن اهرم یا بالشتک هد می باشد. با بالا بردن این اهرم، شما می توانید به راحتی هد را بیرون بیاورید. برای تمیز کردن هد نیاز به یک ظرف پلاستیکی با نصف فنجان آب جوش دارید. آب را داخل ظرف ریخته و به آرامی هد را از قسمت نازل در آن قرار دهید.

پس از نیم ساعت هد را خارج کرده و با پارچه خشک کنید. -بهتر است یک ساعت آن را در محیط مناسب قرار داده تا کاملاً خشک شود- حال می توانید هد را روی دستگاه قرار داده و پس از جای گذاری کاتریج ها، پرینتر را روشن کرده و یک پرینت از آن بگیرید.

تمیز کردن هد جدانشدنی پرینتر جوهر افشان کانن

در برخی از پرینترهای جوهر افشان کانن، هد به راحتی جدا نشده و جدا کردن آن مستلزم بازکردن دستگاه و جداسازی سوکت های مختلف است. این کار تنها باید توسط متخصص مربوطه صورت گیرد. با این حال اگر پرینتر، چاپ بی کیفیتی دارد یا رنگ ها به صورت کامل و صحیح پاشش نمی شوند، بهتر است ابتدا هد را تمیز کرد. برای تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن که به راحتی جدا نمی شوند- مانند مدل PIXMA IP7240- باید به این شیوه عمل کرد: ابتدا نیم متر شیلنک هوای آکواریوم تهیه کنید. همچنین یک عدد سرنگ تزریقاتی و مقداری هم آب جوش در دسترس داشته باشید.

مراحل ابتدایی را مانند روش گفته شده در بالا طی کنید.- از روشن کردن پرینتر تا خارج کردن کاتریج ها- پس از آنکه کاتریج ها را از دستگاه جدا کردید یک دستمال کاغذی تا کرده و زیر هد بگذارید. با تکان دادن هد به سمت چپ و راست، سعی کنید دستمال کاملاً زیر آن قرار بگیرد. گام بعد در تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان کانن این است که یک سر شیلنگ را به ورودی های رنگ در هد وصل کرده سپس مقدار کمی آب جوش داخل آن بریزید و سر دیگر را به سرنگ متصل کنید. با فشار دادن سرنگ، آب از نازل ها عبور کرده و شیار هد باز می شود. پس از اتمام، دستمال را از زیر هد در بیاورید و کاتریج ها روی دستگاه بگذارید. اکنون می توانید با روشن کردن دستگاه، از آن پرینت بگیرید.

 نمایندگی تعمیر پرینتر کانن

چنانچه پرینتر شما با مشکلاتی از قبیل پرینت نگرفتن، چاپ بی کیفیت، سیاه شدن کاغذ، چروک شدن آن و یا گیر کردن کاغذ مواجه شده است، می توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات کانن نسبت به رفع مشکلات پرینتر اقدام کنید. در این مرکز، تمام تعمیرات پرینتر به صورت کاملاً تخصصی صورت گرفته و شامل انواع پرینتر کانن می باشد. همچنین برای تعمیر پرینتر خود می توانید از خدمات سرویس در محل نمایندگی استفاده کنید. با استفاده از این سرویس تعمیرکار ما به محل شما اعزام شده و در همانجا تعمیر پرینتر را انجام می دهد. هدف تیم نمایندگی تعمیر پرینتر کانن، کاهش هزینه تعمیرات و افزایش بهره وری مشتریان از دستگاه هایشان است.

1/5 (2 امتیاز)