اشتراک گذاری

نکات مهم درباره عکاسی در بهار

اگر به عکاسی در بهار علاقه مند هستید، پیشنهاد می دهیم برای آشنایی با نکات و ترفندهای این کار، ادامه مقاله را دنبال کنید. عکاسی در بهار، نکاتی دارد که در صورت رعایت کردن آنها، نتایج به مراتب بهتری کسب می کنید. با توجه به تغییرات آب و هوایی و تغییرات ایجاد شده در طول روز و شب، بهار فصل بسیار خوبی برای عکاسی، به ویژه از طبیعت است. 

با این حال عکاسی در فصل بهار تنها به عکس گرفتن از گل ها و شکوفه ها محدود نمی شود. سوژه های جذاب دیگری هم وجود دارند که منتظرند تا تصاویری بی نظیر از آنها خلق کنید! برای آشنایی با مهم ترین نکات و ترفندهای عکاسی در بهار، با تیم تعمیرات دوربین نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران همراه باشید.

نکات مهم درباره عکاسی در بهار

عکاسی در بهار از گل ها و شکوفه ها

بدون شک جذاب ترین سوژه برای عکاسی حرفه ای و نیمه حرفه ای و حتی آماتور در فصل بهار، شکوفه ها و طبیعت هستند. با توجه به این که عمر شکوفه های بهتری محدود است، بهتر است عکاسی از آنها را هرچه زودتر انجام دهید. یکی از ترفندهای مهم عکاسی در بهار از طبیعت و شکوفه ها و گل ها و، استفاده از زاویه دید از پایین ( Low Angel ) و زوم کردن برای بستن و پرکردن کادر است. همچنین می توانید از گل ها و شکوفه ها، وقتی پشت به آفتاب هستند عکس بگیرید.

عکاسی پرتره در فصل بهار

نکته دیگر برای عکاسی در بهار، مربوط به عکاسی پرتره است. در این فصل روزها طولانی تر شده و خورشید با زاویه ملایم می تابد؛ بنابراین بهترین زمان برای ثبت پرتره های ضد نور در فضای باز است. همچنین می توانید به جای آنکه سوژه را پشت به نور خورشید قرار دهید، تلاش کنید تا خورشید در یک طرف بدن و مایل به پشت آن باشد.

 استفاده از نواحی سایه یک دست و استفاده از فلاش پر کننده برای از بین بردن سایه های مزاحم هم ترفند جذاب دیگری است که به افزایش کیفیت عکس های ثبت شده در فصل بهار کمکم می کند. بهتر است برای عکاسی پرتره در بهار و فضای باز، حتی الامکان سوژه را در فوکوس قرار داده و عمق میدان را کاهش دهید. افزایش سرعت شاتر هم از لرزش های احتمالی دست و دوربین جلوگیری می کند.

توجه به زمان طلوع و غروب آفتاب برای عکاسی در فصل بهار

برای عکاسی در بهار، به زمان طلوع و غروب آفتاب توجه کنید. طولانی شدن روزها در این فصل، به شما کمک می کند تا عکسهایی زیبا و بی نظیر از طلوع آفتاب ثبت کنید. همچنین می توانید با استفاده از فیلتر پلاریزه کننده برای عکاسی در صبح های بهاری، تصاویر ناب و متفاوت صبت کنید. جذابیت دیگر عکاسی در فصل بهار، مه و غبار صبحگاهی است که می توان از آن به عنوان یک سافت باکس طبیعی بسیار بزرگ بهره برد. برای بازی با نور در صبح های بهاری، بهتر است از سه پایه دوربین استفاده کنید.

عکاسی از مناظر طبیعی در بهار

به عنوان یکی از مهم ترین بخش های عکاسی در بهار، باید در مورد عکس گرفتن از مناظر طبیعی در این فصل صحبت کنیم. مناظر طبیعی در این فصل، سرشار از رنگهای متنوع بوده و آسمان به عنوان یک پس زمینه کاملا شفاف و آبی رنگ پیش روی شما قرار دارد.

 بنابراین استفاده از فیلتر پلاریزه در بهار، ضروری است. همچنین در زمان عکاسی از محیط های طبیعی و فضای باز، می توانید از اشکال متقارن و زاویه دیدهای غیر متعارف استفاده کنید. ردیف های سنگی، صخره ها، پوشش سبز گیاهان، گل ها و شکوفه ها از جمله سوژه های جذاب برای عکاسی در این فصل هستند.

توجه به تعادل رنگ سفید در بهار

هنگام عکاسی در بهار، از تنظیم تعادل رنگ سفید مطمئن شوید. دقت کنید که آنچه در صفحه نمایش مشاهده می کنید، مطابق آنچه شما با چشم خود می بینید نیست! تلاش برای تطبیق یک رنگ سبک تر از نزدیک، یک راه عالی جهت سنجش صحت تنظیمات است.

استفاده از فیلتر قطبی در فصل بهار

بهتر است برای عکاسی در فصل بهار، از یک فیلتر قطبی استفاده کنید. به این ترتیب، همه رنگ ها به بهترین شکل در عکس ثبت می شوند.

اهمیت نور در عکاسی بهار

نور، مهم ترین رکن عکاسی در بهار و دیگر فصل هاست. پیش از ثبت عکس از سوژه مورد نظرتان حتما به نور فکر کنید. اگر می خواهید درام بیشتری در تصاویر خود داشته باشید، سایه های بیشتری را وارد کنید. همچنین به دنبال روشنایی جانبی برای تقویت بافت در صحنه خود یا نور پس زمینه برای ایجاد یک شبح یا برجسته کردن موضوع باشید.

5/5 (1 امتیاز)