اشتراک گذاری

تاریخچه کانن

تاریخچه کانن و نگاهی مختصر به تولیدات این کمپاین معتبر نشان می دهد که شرکت الکترونیکی ژاپنی و چند ملیتی کانن تخصص ویژه‌ای در طراحی و ساختِ دوربین‌ها، تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری دارد. دوربین عکاسی، تجهیزات جانبی چاپ، دستگاه‌های فتوکپی، چاپگر، تجهیزات جانبی عکاسی و فیلمبرداری، اسکنر، فانتوم، دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری در مدل‌های گوناگون و… برخی از محصولات ساخت این شرکت می‌باشند. بررسی کوتاه ما در تاریخچه کانن نشان می دهد که پیشه‌ی اصل تاکشی میتارایی که بعدها مدیر عامل کانن شد، تخصص زنان و زایمان بود.

تنها آرزوی شرکت نوپای تاکشی میتارایی و شرکای وی تولید یک دوربین عکاسی سطح بالا در این شرکت بود که قابلیت رقابت با رقبای دوره‌ی خود نظیر لایکا در آلمان را داشته باشد. میتارایی و دوستانش هم عقیده بودند که بازار ژاپن در زمینه طراحی و ساخت یک دوربین عکاسی با کیفیت بالا و ارزش مناسب خلاء زیادی وجود دارد. تاکشی میتارایی، گورو یوشیدا، سابورو یوچیدا و تاکئو مایدا چهار مردی بودند که آزمایشگاه ابزار دقیق اپتیکی را در سال ۱۹۳۳راه‌اندازی کردند. تاریخچه کانن، موسسان و محصولات آن در بخش های آتی شرح داده شده است.

تاریخچه کانن و موسسان آن

تاریخچه کانن را می‌توان از توکیو ژاپن و از سال ۱۹۳۳ بازخوانی کرد. در این سال چهار دوست درصدد راه‌اندازی لابراتواری جهت تحقیقات و مطالعات در زمینه لنزهای عکاسی بودند و در تلاش بودند تا با سرمایه‌ای اندک، ایده‌های خود را وارد دنیای واقعی سازند. یوشیدا گورو، اوچیدا سابورو، تاکشی میتارایی و میدا تاکو کسانی بودند که پس از تأسیس لابراتواری به نام «صنایع بصری» با استفاده از لنزهای عکاسی نیکون، اولین دوربین خود به نام «کوآنن» را ساختند. بعد از مدتی با مطالعه بر روی لنزهای موجود در بازار مصمم گشتند تا برترین تولیدات بصری را به بازار کشورشان وارد کنند.

جالب است بدانید که در میان این چهار نفر تنها کسی که اطلاعات حرفه‌ای در زمینه دوربین‌های عکاسی داشت گورو یوشیدا بود. از همه عجیب‌تر آن بود که که تاکشی میتارایی – کسی که بعدها مدیرعامل کمپانی بزرگ کانن گردید- تخصص زنان و زایمان داشت و پزشک بود. در هر حال این چهار نفر ایده راه‌اندازی و تأسیس شرکت خود را به واقعیت تبدیل ساختند و حال در تلاش بودند تا دوربینی بسازند که توانایی رقابت با برترین‌‌های آن‌زمان -نظیر لایکا در آلمان- را داشته باشد. تاریخچه کانن در بخش بعدی محصولات این برند را بررسی می کند.

تاریخچه کانن

تاریخچه کانن و محصولات آن

بدیهی بود که نخستین دوربین این شرکت به دست یوشیدا ساخته می‌شد زیرا همانطور که گفتیم در میان این جمع وی تنها کسی بود که در زمینه دوربین‌های عکاسی اطلاعات حرفه‌ای داشت. پس از یک سال مطالعه بر دوربین‌ها و آزمایش‌های متعدد بر روی آن‌ها، یوشیدا موفق به ساخت نخستین نمونه دوربین ۳۵ م.م. شد. این دوربین دارای یک شاتر صفحه کانونی بود و یوشیدا آن را (Kwanon) الهه بودایی هزار دست نام نهاد. این نام مقتبس از نام الهه بودایی نعمت بود که بر اساس افسانه‌ها هزار دست دارد. همانطور که می‌دانید و تاریخچه کانن نیز نشان می دهد، این نام بعدها بهCanon  تغییر داده شد.

نامی که هم‌اکنون بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده و انتخاب نخست بسیاری از کاربران صنعت چاپ و تصویر است. در سال‌های اخیر شرکت کانن به معرفی محصولات دیجیتالی کامپکت خود و  SLRنظیر پرینترها، دوربین‌های فیلم‌برداری، دستگاه‌های فتوکپی و دستگاه‌های چندکاره برای منزل و ادارات پرداخته است. این کمپانی با دارا بودن دفاتر مرکزی در کشورهایی نظیر ایالات‌متحده، آفریقا، شرق میانه، ژاپن، آسیا، اقیانوسیه، هلند و لندن، فعالیت‌هایی در گستره جهانی دارد. کانن در حال حاضر دارای سه‌شاخۀ تصویرسازی دیجیتال شامل پرینترهای لیزری، دوربین‌های دیجیتال، دستگاه‌های فتوکپی و اسکنرهای متنوع است که علاوه بر توانایی به‌کارگیری آنها در منزل و محیط کار، قابلیت کار در محیط‌های پزشکی را نیز دارند.

تاریخچه دوربین کانن

نمایندگی کانن و واحدهای تعمیرات کانن

نمایندگی کانن با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی کانن فراهم گشته است. نمایندگی کانن در بخش فروش، عرضه‌کنندۀ دستگاه ‌های کانن و در پارت تعمیر، ارائه‌دهندۀ خدمات پس از فروش است. خدمات مرتبط با آموزش نیز در پارت های آموزش تعمیرات کانن ارائه می گردد. تاریخچه کانن نشان از آن دارد که این برند هم‌اکنون بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده و انتخاب نخست بسیاری از کاربران صنعت چاپ و تصویر است.

تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی کانن توسط تیمی از کارشناسان متخصص در دو حوزه فروش و تعمیر انجام می‌پذیرد و تلفیق این دو مجموعه، -یعنی «کارشناسان متخصص» و «امکانات و تجهیزات حرفه‌ای»- سبب گشته تا به اذعان بسیاری از همکاران، نمایندگی کانن یکی از مراکز پیشرو و متخصص در ارائه خدمات فروش و تعمیر کانن مطرح گردد. واحدهای تعمیرات کانن در بخش زیر معرفی می گردند.

Rate this post