اشتراک گذاری

تعویض فوم رولر پرینتر

فوم رولر، یکی از قطعات بکاررفته در کارتریج پرینترهای لیزری است که غالباً جنسی از نمد یا پلاستیک دارد. در میان قطعات بکاررفته در کارتریج، این قطعه تنها قطعه‌ای است که عمر مفید بالایی دارد و کمتر خراب می‌شود. با این وجود توصیه کارشناسان آن است که سرویس‌های دوره‌ای مرتبط با آن جدی گرفته شده و در بازه‌های زمانی مشخص انجام شود.

فوم رولر پرینتر قطعه‌ای بسیار حساس است و در صورت دریافت ضربه، قادر به تمیز کردن درام نخواهد بود. آنچه که در نهایت با خرابی فوم رولر اتفاق می‌افتد، بروز اشکال در چاپ و نابهنجاری در آن است. در بخش‌های آتی اطلاعات بیشتری در ارتباط با این قطعه، زمان تعویض آن و کارکرد آن ارائه خواهد شد. شایان ذکر است در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر کانن تماس بگیرید.

تعویض فوم رولر پرینتر

زمان تعویض فوم رولر پرینتر

فوم رولر کارتریج وظیفه‌ی پاک کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام پرینتر کانن را برعهده دارد. این ضایعات در طول فرآیند چاپ و پس از چسبيده شدن تونر بر روي كاغذ، بر روی درام می‌چسبند. فوم رولر کارتریج سطح درام را پاک می‌کند و با این کار مانع از ورود تونرهاي سوخته به مخزن تونر می‌گردد. فوم رولر پرینتر، اگر چه عمر مفید بالایی دارد اما جزو قطعات تاریخ‌مصرف‌دار کارتریج است که معمولاً پس از چاپ 25000 تا 35000 صفحه توسط پرینتر، می‌بایست تعویض گردد.

فوم رول پرینتر را می‌توان به تنهایی و یا با کل اجزای کارتریج تعویض کرد. خرابی فوم رولر پرینتر نشانه‌هایی دارد که با توجه به آنها می‌توان زمان تعویض فوم رولر پرینتر را تشخیص داد. این نشانه‌ها غالباً خود را به صورت خطوط و خرابی‌های ناخواسته‌ای در صفحات چاپ شده نشان می‌دهد. در صورت مشاهده این نشانه‌ها می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات تخصصی پرینتر کانن، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر کانن را دریافت نمایید.

نشانه‌های خرابی فوم رولر پرینتر

خرابی فوم رولر پرینتر نشانه‌هایی دارد که با مشاهده‌ی آنها می‌توان جهت تعویض فوم رولر پرینتر اقدام کرد. یکی از نشانه‌های خرابی این قطعه آن است که كاغذ پس از سپري كردن عمليات چاپ كاملاً سياه شود. نشانه دیگر آن است که در چاپ انجام شده، يك كلمه پشت سر هم تكرار شود و سپس كمرنگ تر شود. بعضي زمينه هاي مشكي ابرمانند كه روي كاغذ چاپ مي شود نیز می‌توانند نشانه‌ای دال بر خرابی فوم رولر پرینتر باشد. در هر حال با مشاهده‌ی هر یک از این موارد، توصیه می‌شود فوم رولر بررسی شده و در صورت نیاز تعویض گردد. پیش از تعویض فوم رولر پرینتر توصیه می‌شود از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

چه بسا اشکالات پیش امده به دلیل کثیفی فوم رولر باشد و نیازی به تعویض این قطعه نباشد. فوم رول كارتريج دقيقاً به کارتریج چسبيده است و در زير آن بليد كارتريج قرار دارد. برای تمیز کردن فوم رولر پرینتر می‌توانید از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن تماس بگیرید.

نمایندگی پرینتر کانن

نمایندگی پرینتر کانن ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر شارژ کارتریج پرینتر کانن، تعمیر کاغذکش پرینتر کانن، تعمیر پیکاپ رولر پرینتر کانن، تعمیر پنل پرینتر کانن، تعمیر لیزر پرینتر کانن، تعمیر و تعویض فوم رولر پرینتر کانن، تعمیر درام پرینتر کانن، تعمیر و تعویض مگنت پرینتر کانن، تعمیر و تعویض فیوزینگ پرینتر کانن و مواردی از این دست به متقاضیان است. کاربران پرینترهای کانن می‌توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند.

در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به نمایندگی تعمیر پرینتر کانن وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مورد نیاز را به صورت سرویس در محل پرینتر کانن دریافت نمود. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر کانن خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند.

Rate this post