اشتراک گذاری

چرا تصویر پروژکتور کانن تار است؟

تار بودن تصویر پروژکتور کانن می تواند دلایل متعددی داشته باشد. قبل از هر چیزی باید بدانید که همیشه ریشه این مشکل سخت افزاری نیست و گاهی یک ایراد جزئی باعث تار شدن تصویر شود. پروژکتور دستگاهی است که با اتصال به دیگر دستگاه ها، تصاویر را در ابعاد بزرگ تری بر روی پرده یا دیوار نمایش می دهد. قطعاً ارائه تصویر باکیفیت یکی از انتظارات کاربران از دستگاه ویدئو پروژکتور است. از این رو اگر کیفیت تصویر افت پیدا کند، علاوه بر احساس ناخرسندی ممکن است موجب نگرانی شما نیز بشود.

به طور کلی کانن پروژکتورهای خوب و باکیفیتی روانه بازر می کند. اما این دلیل نمی شود که همیشه تصاویر دریافتی از این دستگاه از وضوح بالایی برخوردار باشد. علاوه بر کم رنگ شدن تصاویر، قطع شدن و خرابی تصویر پروژکتور ، بهم ریختگی رنگ ها در تصاویر نمایش داده شده، تار شدن تصویر نیز از مشکلات رایجی است که نه تنها در پروژکتورهای کانن بلکه در دیگر پروژکتورها نیز ممکن است اتفاق بیفتد. در ادامه به مهمترین دلایل بروز این مشکل می پردازیم.

تار بودن تصویر پروژکتور کانن

دلایل تار بودن تصویر پروژکتور کانن

چند دلیل احتمالی برای کدر شدن و سایه انداختن تصویر ویدئو پروژکتور کانن وجود دارد. از جمله این عوامل می توان به کثیفی لنز و انباشته شدن گرد و خاک بر روی آن، به هم ریختن تنظیمات سطح روشنایی یا کنتراست پروژکتور، ضعیف شدن و به پایان رسیدن عمر لامپ پروژکتور و عدم انجام سرویس‌های دوره‌ای پروژکتور اشاره کرد. کثیف بودن شیشه پروژکتور و مسطح نبودن و بی کیفیت بودن پرده یا دیوار نمایش نیز از دیگر دلایل تار بودن تصویر پروژکتور کانن است.

بنابراین با بروز این مشکل شما با عوامل متعددی مواجه هستید. پیشنهاد می شود ابتدا مواردی مانند کثیف بودن شیشه پروژکتور، کیفیت پرده یا دیوار نمایش و وضعیت تمیزی لنز را چک کنید. در مراحل بعد برای بررسی بیشتر این موضوع، دستگاه را به تکنسین های تعمیر پروژکتور کانن تحویل دهید. آنها با استفاده از دستگاه های ویژه، عامل اصلی را در بروز این مشکل شناسایی می کنند.

رفع مشکل تار بودن تصویر پروژکتور کانن

راهکارهایی که برای رفع تاری و کدری تصویر پروژکتور ارائه می شوند، می توانند شما را در حل مشکل یاری کنند. در قدم اول، پروژکتور را خاموش کرده و مجدداً روشن کنید. این کار می تواند به بهتر شدن کیفیت تصویر کمک کند. راه حل دیگر، تمیز کردن لنز پروژکتور می‌باشد. برای این کار با استفاده از یک پارچه نرم و خشک با احتیاط کامل سطح لنز را تمیز کنید. یک راه حل دیگر این است که سلامتی کابل ها را نیز بررسی کنید. اگر کابل ها پارگی داشته باشند، تصویری بی کیفیت دریافت خواهید کرد.

اگر کابل ها خراب بودند آنها را تعویض کنید. راهکار دیگر برای رفع تار بودن تصویر پروژکتور، ریست کردن ویدئو پروژکتور است. با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه، پروژکتور را ریست کنید. این کار در اغلب مواقع باعث رفع مشکل شده است. چنانچه با اقدامات فوق مشکل تار بودن تصویر پروژکتور رفع نشود نیاز است تا دستگاه توسط کارشناسان بررسی شود. در این مرحله احتمال دارد لامپ یا لنز پروژکتور تعویض شود. همچنین برد و منبع تغذیه دستگاه نیز مورد بررسی قرار می گیرند و درصورتی که در بروز این مشکل تأثیر گذار باشند، این قطعات نیز تعمیر می گردند.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور کانن

رفع مشکل تار بودن تصویر پروژکتور کانن تنها یکی از صدها خدمات نمایندگی تعمیرات پروژکتور کانن است. این نمایندگی با تجهیزات پیشرفته ای که در اختیار دارد تمامی مشکلات ریز و درشت پروژکتورهای کانن را در کمترین زمان ممکن برطرف می کند. این مرکز جهت ارائه خدمات تخصصی و با کیفیت، تمامی تکنسین های خود را ملزم به شرکت در دوره های آموزشی تخصصی تعمیر پروژکتور کرده است. این آموزش ها با توجه به معیارها و استانداردهای کمپانی کانن، هر ساله برگزار شده و به کسب دانش و تجربه بیشتر کارشناسان منجر می شود. افتخار نمایندگی تعمیرات پروژکتور کانن این است که خدماتی شایسته هموطنان به آنان ارائه کند.

Rate this post