اشتراک گذاری

بازیابی عکس دوربین

پاک شدن ناگهانی عکس های دوربین های دیجیتال امروزی از جمله دوربین های با کیفیت کمپانی کانن از اتفاقات رایجیست که ممکن است در اثر اشتباهات کاربر و یا فرمت کلی کارت حافظه رخ دهد. در چنین شرایطی احتمال آن که حافظه ی دوربین به طور کلی پاک شود و  شاهد از دست رفتن تمامی تصاویر ثبت شده باشید، بسیار بالاست. حذف شدن عکس های موجود در دوربین را می توان یکی از تلخ ترین اتفاقات در فرآیند عکاسی حرفه ای دانست. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که این عکس ها، بازیابی شده و مجددا مورد استفاده قرار گیرند. با ما همراه باشید تا در ادامه با نحوه ی بازیابی عکس دوربین های عکاسی کانن آشنا شوید.

چه عواملی باعث پاک شدن خودکار عکس های دوربین می شود؟

همان طور که اشاره شد پیدایش نیاز به بازیابی عکس دوربین ممکن است در اثر فرمت شدن ناگهانی کارت حافظه ی این تجهیزات به وجود آید. برخی از عوامل بروز مشکل از دست رفتن کلی اطلاعات دوربین های عکاسی و فرمت شدن حافظه ی آن ها عبارتند از:

  • خرابی سنسورهای داخلی کارت حافظه
  • جا به جایی تعدادی زیادی فایل به طور همزمان
  • شکستگی کارت مموری دوربین
  • خاموش شدن ناگهانی دوربین دیجیتال به دلیل تمام شدن باتری
  • آب خوردگی و یا نفوذ مایعات به درون دوربین
  • اتصال کارت حافظه به کامپیوتر و لپ تاپ حاوی ویروس
  • خرابی های داخلی دوربین عکاسی

مراحل بازیابی عکس دوربین

صرفا کسانی با بازیابی اطلاعات و کار با نرم افزار های بازیابی آشنایی دارند می توانند عملیات بازیابی را به درستی انجام دهند

بیرون کشیدن کارت حافظه

اولین کار برای انجام بازیابی عکس دوربین، بیرون کشیدن کارت حافظه ی مورد استفاده است. زمانی که عکس های دوربین عکاسی به طور ناگهانی براثر خطای شخصی و یا اختلالات مرتبط با کارت حافظه پاک می شوند، مهم ترین نکته این است که دیگر آن کارت را مورد استفاده قرار ندهید و از گرفتن تصاویر بیش تر خودداری نمایید. اگر تخصصی جهت بازیابی اطلاعات ندارید توصیه می کنیم که این کار را امتحان نکنید. چون امتحان کردن به قیمت از دست رفتن اطلاعات برای همیشه است.

اجرای نرم افزار ریکاوری

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید و نرم افزار را جهت بازیابی اطلاعات دوربین کانن نصب کرده اید با انتخاب گزینه ی Pictures و سپس دکمه ی Next منتظر بمانید تا برنامه محل مورد بازیابی را از شما درخواست کند. حال کارت حافظه ی دوربین را به سیستم متصل نموده و در نرم افزار، پوشه ای را که تصاویر در آن ذخیره شده بودند را برگزینید. استفاده از نرم افزا  در محصولات اپل نیز به گونه ای مشابه شکل خواهد گرفت. جهت کسب راهنمایی های بیش تر در این مرحله با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی دوربین کانن تماس حاصل فرمایید.

نصب نرم افزار ریکاوری

متناسب با سیستم عامل سیستم رایانه ای خود یک نرم افزار ریکاوری را نصب نمایید. در این راستا دو نرم افزار Recuva ( برای ویندوز) و PhotoRec ( برای سیستم مک) نرم افزارهای رایگان و باکیفیتی هستند که فرآیند بازیابی عکس دوربین هایی چون دوربین کانن را به راحتی شکل می دهند.

انتخاب جایگاهی برای ذخیره سازی دوباره اطلاعات

با انتخاب جایگاهی برای ذخیره سازی دوباره ی اطلاعات در کامپیوتر به بررسی صحت فایل های بازیابی شده بپردازید. به طور کلی جهت پیش گیری از مشکلات پاک شدن اطلاعات توصیه می شود، تهیه ی بک آپ از دیتاهای مهم را فراموش نسازید.

نمایندگی رسمی کانن

کانن برندی محبوب است که با سال ها سابقه در تولید انواع دستگاه های دیجیتالی چون دوربین عکاسی، دوربین فیلم برداری، فکس، پروژکتور، اسکنر، فتوکپی و پرینتر فعالیت دارد. بدیهی است که این دستگاه ها از خطر پیدایش خرابی مصون نبوده و پس از استفاده ی چند ساله نیازمند تعمیرات و سرویس های دوره ای باشند.

نمایندگی رسمی کانن همواره آماده ی خدمت رسانی در راستای فروش و تعمیر انواع تولیدات با کیفیت کمپانی کانن است. کلیه ی اقدامات تعمیراتی این مرکز براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و در کوتاه ترین زمان امکان پذیر انجام می شوند. ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از دیگر ویژگی های بارز نمایندگی مجاز کانن است که جهت کسب رضایت هرچه بیش تر کاربران گرامی عرضه می گردند.

 

1.5/5 (2 امتیاز)