اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • آیا فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 حقیقت دارد؟

آیا فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 حقیقت دارد؟

گزارش های جدید خبر از یک سنسور 45 مگاپیکسلی در دوربین پرچم دار جدید کانن می دهند که قرار است بزودی به بازار عرضه شود. اگر این اخبار حقیقت داشته باشد، به این معنی خواهد بود که فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 امکان پذیر است. اما چرا کانن چنین خبر مهمی را از دنیای تکنولوژی پنهان کرده است؟ تاکنون اخبار زیادی در رابطه با مشخصات فنی این دوربین ارائه شده است، و در این اطلاع رسانی ها فیلمبرداری 4K در دوربین EOS R3 تائید شده بود، اما نمایندگی کانن هیچ اشاره ای به قابلیت فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 خود نکرده بود. در هر صورت، به نقل از سایت معتبر Digital camera world، خبر فیلمبرداری 8K در دوربین Canon EOS R3، کمی جدی تر از یک شایعه زودگذر در رابطه با این دوربین خبرساز کانن است.

فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3

چرا کانن خبر فیلمبرداری 8K در دوربین Canon EOS R3 را به صورت رسمی اعلام نکرده است؟

اولین دلیل برای عدم اعلام رسمی فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 این است که احتمال شایعه بودن این خبر وجود دارد و قرار نیست دوربین Canon EOS R3، سنسور 45 مگاپیکسلی داشته باشد. اما با توجه به خبر دیگری از سایت Techradar، سایت خواهر Digital camera world، مبنی بر رقابت EOS R3 با نیکون Z9 منتشر شده است، احتمال درست بودن این خبر قوت می گیرد. زیرا Nikon Z9 با قابلیت فیلمبرداری 8K به بازار عرضه خواهد شد. بنابراین Canon EOS R3 باید دارای سنسوری مابین 39MP به عنوان 8K استاندارد تا 45MP به عنوان 8K DCI باشد.

در مقابل پیش تر، خبرهایی مبنی بر استفاده از یک سنسور حداکثر  30MP و یا سنسوری مشابه دوربین Canon EOS-1D X Mark III ارائه شده بود. احتمالاً دلیل دیگر برای این پنهان کاری، رویکرد جدید کانن در رابطه با روابط عمومی و رونمایی از محصولات جدید این شرکت است. با توجه به تجربه تلخ کانن در رابطه با دوربین EOS R5 و خبرساز شدن آن به خاطر مشکلات دما که برای کانن دوران سختی را بوجود آورد، به نظر می رسد کانن در قبال این محصول جدید با احتیاط بیشتری عمل می کند و به همین دلیل تا اطمینان از عملکرد 100 درصدی این دوربین و رفع مشکلات احتمالی برای فیلمبرداری 8K، تمایلی به ارائه این خبر به طور رسمی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید: مقایسه لنزهای 50 میلیمتری کانن

خبر فیلمبرداری 8K در دوربین EOS R3 تا چه حد درست است؟

سایت خبری تخصصی دوربین Digital camera world، معتقد است که این خبر صحت ندارد. به اعتقاد نویسندگان این سایت با در نظر گرفتن مشخصات فنی اعلام شده برای رقبای این دوربین، بعید است که کانن صرفاً برای حفظ احتیاط، خود را از گردونه رقابت فیلمبرداری 8K خارج کند و خبر فیلمبرداری 8K در دوربین کانن EOS R3 را پنهان کند. این در حالی است که تاکنون A1 شرکت سونی که در این سال ها محصولات موفقی را ارائه داده است و Nikon Z9 به عنوان رقیب سنتی شرکت کانن، هر دو قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت 8K را تایید کرده اند.

در این صورت مدل EOS R5c به عنوان دوربینی با قابلیت عکاسی و فیلمبرداری 8K به بازار ارائه خواهد شود و دوربین پرچم دار R3، همانند آنچه که در قبلاً اعلام شده بود، به عنوان دوربین تخصصی عکسبرداری از وقایع ورزشی با قابلیت Eye Control Focus و 30fps به بازار عرضه می شود.  در هر صورت باید در آینده ای نزدیک منتظر خبر های بیشتری از دوربین EOS R3 کانن باشیم، زیرا با تایید حضور این دوربین در المپیک 2020 (2021) توکیو، به طور حتم خبرهایی بیشتری از این دوربین به بیرون درز خواهد کرد. پس کافی است کمی منتظر بمانیم.

بیشتر بخوانید: انواع مدل های دوربین عکاسی کانن

Rate this post