اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

سنسور دوربین Canon

دوربین های عکاسی و فیلمبرداری با توجه به پیشرفت دنیای تکنولوژی دچار تغییرات و پیچیدگی هایی شده اند و به طور کلی قطعات داخلی دروبین ها دیجیتال بسیار حساس بوده و تحت تاثیر کوچکترین ناهماهنگی با اختلال مواجه می شوند. در قدم اول بهتر است بدانیم سنسور چیست؟ سنسور دوربین Canon در دوربین های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد آن مشابه با عملکرد فیلم در دوربین های آنالوگ می باشد. سنسور ها نیز همانند فیلم ها به نور حساس هستند و ثبت تصاویر را در دوربین های دیجیتال امروزی امکان پذیر می کنند. . فرایند کار این قطعه به این صورت است که الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح آن تأثیر گذاشته و به این ترتیب تصاویر ثبت می شوند. سنسور دوربین کانن در سه مدل اصلی تولید شده و بسته به نوع دوربین، بر روی آن تعبیه شده است. در ادامه به بررسی مشکلات سنسور دوربین کانن و اهمیت تعمیر این قطعه می پردازیم.

سنسور دوربین Canon

مشکلات سنسور دوربین Canon

همان طور که در بالا اشاره کردیم ثبت تصاویر در دوربین های دیجیتال بر عهده ی سنسور دوربین می باشد. با توجه به کارایی این قطعه هرگونه آسیب دیدگی آن ثبت تصاویر را نامکن کرده و به عبارتی دوربین را بلا استفاده می کند. عواملی همانند ضرب خوردگی ، رطوبت ، برودت، حرارت و هر نوع به هم خوردگی تعادل آب و هوایی بر کلیه ی قطعات دوربین به خصوص سنسور دوربین Canon موثر بوده و کارایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد. به یاد داشته باشید در صورت  آسیب دیدگی این قطعه لازم است در مدت زمانی کوتاه برای تعمیرات آن اقدام کنید. در صورتی که آسیب دیدگی سنسور دوربین کانن به موقع برطرف نشود مشکلات بسیاری را برای دوربین ایجاد می کند. لازم به ذکر است که قطعات دوربین بسیار به یکدیگر نزدیک بوده و در صورتی که تعمیر و یا تعویض سنسور دوربین Canon توسط افراد حرفه ای انجام نشود ممکن است بر سایر قطعات دوربین تاثیر گذاشته و عملکرد دوربین را با مشکل مواجه کند.

انواع سنسور دوربین Canon

سنسورهای سیماس یا نیم‌ رسانای اکسید فلزی مکمل که با نام  CMOS معرفی می شوند.، سنسورهای CCDیا دستگاه جفت‌کننده بار ، سنسورهای Foveon اصلی ترین انواع سنسور در دوربین های دیجیتال هستند. سنسور های CCD به صورت انحصاری برای استفاده در دوربین ساخته شده اند، اما فناوری ساخت سنسورهای CMOS این چنین نبود و در ابتدا در موارد دیگر مثل ساخت تراشه ‌ها در کامپیوتر هم به کار می‌ رفت. با توجه به موارد ذکر شده و پیچیدگی سنسور ها برای تعمیر یا تعویض این قطعه به واحد تخصصی تعمیرات دوربین کانن مراجعه کنید. سنسور ها در هر مدل که باشند معمولا بر اثر استفاده های مداوم دچار فرسودگی شده و به تعمیرات و یا تعویض نیاز دارند.

تعمیر سنسور دوربین Canon

همان طور که پیش تر اشاره کردیم سنسور ها قطعات حساسی هستند که اگر دچار آسیب دیدگی بشوند لازم است توسط تعمیرکار متخصص تعمیر و ترمیم بشوند. به همین دلیل لازم است برای تعمیرات سنسور دوربین Canon به نمایندگی رسمی کانن مراجعه کنید. متخصصان و کارشناسان حاضر در این واحد به دلیل بهره مندی از تخصص و مهارت می توانند سنسور را در مدت زمانی کوتاه تعمیر کنند. به یاد داشته باشید هرگونه تعمیرات ناآگاهانه ممکن است دستگاه شما را با اختلالات جدی رو به رو کند و حتی در مواردی هزینه هایی سنگین برای خرید یک دوربین جدید در پی داشته باشد. به همین منظور لازم است برای تعمیرات این قطعه به واحد تخصصی تعمیرات دوربین مراجعه کنید.

نمایندگی دوربین کانن

نمایندگی دوربین کانن در راستای ارائه ی خدماتی کاربردی انواع دوربین های فیلمبرداری و عکاسی کانن را به صورت اورجینال به فروش می رساند و خدمات ارائه شده در نمایندگی دوربین کانن تنها محدود به فروش نیست بلکه شامل تعمیرات دوربین های حرفه ای کانن نیز می شود. متخصصان و تعمیرکاران حرفه ای در این مجموعه با بهره مندی از به روز ترین ترفند های تعمیراتی و تخصصی می توانند انواع عیوب دروبین ها را در مدت زمانی کوتاه برطرف کنند. به یاد داشته باشید دوربین ها دارای قطعات بسیار حساسی هستند و در صورت ی که تعمیرات آن ها به درستی انجام نشود مشکلات بسیاری را برای کاربران به وجود می آورند.

شما کاربران گرامی با مراجعه به سایر صفحات وب سایت می توانید اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول را پیگیری و دنبال نمایید.

محصولات کانناطلاعات بیشتر »
سوالات متداول کانناطلاعات بیشتر »
مقالات کانناطلاعات بیشتر »
Rate this post